register now image
Thumbnail 1 Thumbnail 2 Thumbnail 3 Thumbnail 4
Zawsze możesz skorzystać z Mini Przewodnika

Zamknij

Bimber Tycoon Przewodnik

Bimber Tycoon jest grą internetową, która pozwala Ci stworzyć potężne imperium gorzały! Będziesz musiał podjąć się rywalizacji z innymi graczami, tak by dotrzeć na sam szczyt. Zanim zagrasz po raz pierwszy, dokładnie przeczytaj przynajmniej dwa rozdziały przewodnika. Pozostałe możesz zostawić na później i wrócić do nich już po rozpoczęciu gry.

1. Tworzenie postaci i poruszanie się po menu

Możesz utworzyć trzy postacie i przełączać się między nimi. W celu utworzenia postaci wciśnij Tworzenie Postaci i nadaj jej imię. Teraz możesz wcisnąć Graj. W lewym górnym rogu pojawi się informacja o zalogowaniu (pod imieniem Twojej postaci). Wybierając Zmień, możesz przełączyć się na inną, stworzoną przez Ciebie, postać. Spowoduje to powrót do poprzedniego widoku.

Menu główne znajduje się po lewej stronie. Od góry: Profil, Produkcja, Posesja, Kontakty i Sms. Na początku wybierz Profil, a zobaczysz prezentację swojej postaci. Podmenu jest w kształcie małych kawałków taśmy klejącej, natomiast Ustawienia pozwalają Ci na aktualizowanie postaci. Na dobry początek wymyśl chwytliwą Nazwę biznesu, wpisz ją i wybierz Zapisz.

Zanim przejdziesz do kolejnego rozdziału, rzuć okiem na trzy ikony, znajdujące się z prawej strony na samej górze. Są to: Skok do poczty, który pozwoli Ci na komunikację z innymi graczami, Skok do produkcji, który przeniesie Cię do Magazynu – ikona podświetla się, gdy można usunąć dostawę i Skok do walk, o czym więcej w rozdziale 3.

2. Produkcja bimbru

Głównym zadaniem w Bimber Tycoon jest oczywiście produkowanie jak największej ilości bimbru i sprzedawanie go, za możliwie najwyższą cenę. Pieniądze, które zarobisz będą potrzebne na inwestowanie w sprzęt, fabryki, bary, kluby nocne, broń i wszystko inne, czego potrzebujesz do rozbudowy i zwiększenia majątku.

By wyprodukować Twoją pierwszą partię bimbru, musisz udać się do Sklepu. Wybierz Produkcja->Sklep i zamów 300 kg cukru i 200 kg drożdży, których użyjesz do zrobienia zacieru. Na każdy litr zacieru będziesz potrzebował 3 kg cukru i 2 kg drożdży. Nie będzie on jednak zrobiony, zanim Twoje zamówienie nie będzie dostarczone. Status zamówienia możesz sprawdzać wybierając Produkcja->Magazyn. Gdy status zamówienia zmieni się na Zakończony, wybierz Akceptuj. Teraz spójrz na pięć małych ikon, które znajdują się z prawej strony loga Bimber Tycoon. Są to ikony Majątku. Najedź na nie myszką, by dowiedzieć się co symbolizują obrazki. Zauważ, że zakupiony cukier i drożdże zwiększyły majątek, ale nadal brakuje Ci kilku rzeczy w magazynie. Nadrobisz to później.

Wybierz teraz Produkcja->Zacier i zdecyduj się na jedną z czterech postaci do produkcji Twojego zacieru. Zanim Twój zacier zostanie dostarczony do magazynu, musi minąć trochę czasu, a następnie potwierdź dostawę. Masz już zacier? Doskonale! Możesz już rozpocząć destylację. Wybierz Produkcja->Destylacja i zdecyduj, ile bimbru chcesz wyprodukować. Na każdy litr potrzebujesz 0,5 kg węgla i odpowiednią ilość zacieru, określoną w opisie podgrzewarki. Węgiel jest istotny i stale dostępny w Sklepie. Gdy destylacja będzie zakończona, potwierdź dostawę do Magazynu. Pora na sprzedaż Twojego produktu w Bimber Market!

Wybierz Kontakty->Bimber Market i zdecyduj się na kupca. Za pomocą suwaka określ ilość bimbru do sprzedaży. Wciśnij Sprzedaj bimber i ciesz się z pierwszych zarobionych pieniędzy. Zwiększaj produkcję i nie zapominaj o regularnym sprawdzaniu swojego levelu, byś mógł obsługiwać coraz większe dostawy.

Aby kupić drugi sprzęt, przejdź do Posesja-;>Przegląd i przeglądnij ofertę. Wybierz i wciśnij Kup. Możesz posiadać cztery sprzęty, ale drugi Lejek & Lewa skarpeta będzie wystarczający. Pamiętaj by zapisać pieniądze do powiększenia Magazynu, bo wkrótce zabraknie w nim miejsca. Dostępne powiększenia zobaczysz wybierając Posesja->Przegląd. W późniejszych etapach gry, pojawią się opcję pozwalające budować fabryki, które są masowymi destylarniami, a po wyprodukowaniu 30-40 tys., możesz zdecydować się na otwarcie pierwszego baru. Fabryki i bary są omówione w rozdziale 4.

Jeśli spieszno Ci do rozpoczęcia gry, rozumiemy to, jesteś całkowicie usprawiedliwiony i zwolniony z dalszego czytania Przewodnika. Pozostałe rozdziały przydadzą Ci się na kolejnych etapach gry.

3. Doświadczenie, bójki, rozboje i gangi

Sprzedaż bimbru powiększy Twoje XP, co pozwoli przejść na kolejny level i zdobywać punkty doświadczenia. Wybierz Profil->Doświadczenie i zdecyduj, jak rozdzielisz swoje punkty umiejętności. Po lewej stronie zobaczysz jak rosną Twoje umiejętności w walce, rabunkach i szpiegowaniu.

Od 25 levelu będziesz mógł brać udział w bójkach z innymi graczami, broń i inne sprzęty będą wtedy niezbędne. Aby zrobić zakupy wybierz Posesja->Przegląd. Jeśli atakujesz lub jesteś atakowany pokaże Ci się widok, dzięki któremu będziesz mógł śledzić rozwój wydarzeń. Możesz być atakowany jedynie gdy jesteś online, przez osoby na podobnym levelu. Zwycięzca walki bierze część pieniędzy przegranego, a także zdobywa punkty Honoru. Jeśli potrzebujesz ochrony, możesz dołączyć do gangu lub założyć własny wybierając Kontakty->Gang. Jeśli chcesz wyłączyć walki, wejdź do Profil->Ustawienia –możesz włączać/wyłączać co dwa dni. Zauważ, że tego ustawienia nie stosuje się przy walkach gangów.

Walkę rozpoczyna przywódca gangu lub jego zastępca. W walce gangów uczestniczy maksymalnie 10 graczy z każdego z gangów wybierani są z największym levelem. Zwycięski gang otrzymuje punkty Statusu, natomiast przegrany je traci. Poszczególni wygrani gangu dostają punkty Honoru, które mogą przydać się przy kupowaniu niektórych sprzętów. Zasady różnicy levelu w walkach prywatnych nie stosuje się w bójkach gangów.

Gdy brakuje gotówki, kradzież może być szybką drogą do zdobycia pieniędzy – lub więzienia. Jeśli chcesz spróbować szczęścia, wybierz Posesja->Przestępstwa. Ryzyko złapania jest o wiele większe niż przy sprzedaży bimbru, ale kto nie ryzykuje ten nie jedzie – zwiększysz swoje punkty w doświadczeniu.

4. Budynki

W pierwszym rozdziale krótko wspomniano o Budynkach. W menu znajdziesz je wybierając Posesje->Budynki, a następnie do wyboru: Fabryki, Bary i Kluby nocne. Nowe rodzaje budynków będą się pojawiały w miarę rozwoju gry. Gdy już zdecydujesz się na budynek, przeciągnij go na mapę. Po kliknięciu na budynek umieszczony na mapie, zobaczysz informacje, które posłużą Ci jako centrum zarządzania budynkiem. Funkcje Fabryk są bardzo podobne do Aparatury. Zlecenie produkcji pojawi się w Twoim magazynie. Bary i Kluby nocne są opłacalne i będą przynosić Ci zyski tak długo, jak długo będziesz je zaopatrywał. Bimber sprzedawany w barach i nocnych klubach daje większe zyski niż sprzedawany w Bimber Market.

5. BT Monety

SMS -> Doładuj, pozwala na wykupienie monet Bimber Tycoon, dzięki którym będziesz miał dostęp do opcji VIP-owskich: korzystanie z ukrytych opcji gry, jak np. przyspieszenie dostaw do 70%, najlepsze destylatory i Kupujący. Oprócz tego, będziesz mógł wybudować maksymalną ilość budynków na posesji. Przy okazji ułatwisz nam rozwijanie gry, w tym również dodawanie nowych opcji.

6. Kiedy następuje koniec gry?

Bimber Tycoon nigdy się nie kończy, zatem możesz grać tak długo jak chcesz. Ilość leveli jest jednak ograniczona do 500. Po zdobyciu ostatniego levelu, Twoja postać zostanie wyróżniona na Liście Zwycięzców, nawet jeśli zdecydujesz się na jej usunięcie, by zacząć grać od nowa.

A teraz, skoro znasz już zasady gry, pora na stworzenie własnego imperium i przejęcie władzy nad bimbrowniczym biznesem!

Sprzedaż nieruchomości Kraków.